Aktualności

 

Informacja prasowa, 10.12.2013

Nowa inwestycja na warszawskim Ursynowie w ofercie Matexi Polska-developer rozpoczyna sprzedaż w  projekcie  „Na Romera”

 

Developer Matexi Polska zainaugurował sprzedaż mieszkań w inwestycji „Na Romera” na warszawskim Ursynowie położonej u zbiegu ulic Romera i Surowieckiego.

W ofercie developera znajdzie się 106 funkcjonalnych mieszkań w metrażach od 30 do 93m2,    a także lokale usługowe  zlokalizowane w pasażu handlowym na parterze budynku. Średnia cena metra kwadratowego w inwestycji to 8500 złotych.

Pięciopiętrowy projekt „Na Romera” doskonale wpisuje się w stylistykę nowoczesnych osiedli mieszkaniowych Ursynowa. Podobnie jak w przypadku pozostałych realizacji, developer kładzie szczególny nacisk na wysoką, jakość i ponadczasową estetykę projektu. Dzięki współpracy z pracownią WMA Architekci udało się osiągnąć doskonałe połączenie nowoczesności i kameralnego charakteru w niskiej zabudowie. Obszerne przeszklone loggie w połączeniu z dużymi oknami i pomarańczowymi akcentami w białej fasadzie tworzą ciepłą, przyjazną atmosferę. Dopełnieniem przyjaznej przestrzeni  jest funkcjonalne, zielone patio, mieszczące prywatny ogród dostępny dla mieszkańców. Tym, co zdecydowanie wyróżnia „Na Romera” wśród innych projektów to niesamowita dbałość o komfort i przyjazne otoczenie dla przyszłych mieszkańców. Efekt taki udało się osiągnąć w dużej mierze dzięki wpleceniu w projekt znacznej ilości zieleni. Ponadto budynek został zaprojektowany tak, aby zapewniać jak najlepsze doświetlenie i nasłonecznienie mieszkań.  Naturalnym udogodnieniem są także miejsca postojowe w parkingowe w garażach podziemnych.

Wyjątkowym atutem inwestycji jest doskonała lokalizacja, z jednej strony zapewniająca możliwość korzystania ze wszystkich lokalnych udogodnień szybko rozwijającego się i rosnącego w zgodzie z potrzebami mieszkańców Ursynowa, od szkół i przedszkoli po doskonałe zaplecze handlowe i usługowe. Z drugiej strony inwestycja znajduje się w jednym z najlepiej położonych pod względem komunikacyjnym punktów dzielnicy. Mieszkanie „Na Romera” zapewnia wyjątkowy komfort korzystającym z komunikacji publicznej, w czym nieocenioną rolę odgrywa bliskość stacji Metra „Ursynów”, ale docenią je także ci, którzy podróżując samochodem nie chcą tracić czasu w porannych korkach. Bliskie sąsiedztwo ulicy Puławskiej zapewnia możliwie najszybszy przejazd i dostęp do biurowego serca Warszawy na Służewcu i Mokotowie, a także błyskawiczny przejazd do największego obecnie kompleksu biurowego w Warszawie przy ul. Poleczki. Nie bez znaczenia jest też możliwość ekspresowego i bez korkowego dotarcia na lotnisko w czasie nie dłuższym niż 10min. Dużym atutem jest bardzo wygodne połączenie do nowo powstałej trasy S2 i możliwość szybkiego i komfortowego przejazdu do północnych dzielnic Warszawy oraz wyjazdu w kierunku Poznania i Gdańska.

Dzięki połączeniu komfortowej lokalizacji z przyjazną, kameralną atmosferą „Na Romera” to projekt, w którym doskonale odnajdą się rodziny z dziećmi, młodzi dynamiczni i intensywnie pracujący managerowie czy pracujący na własny rachunek przedstawiciele wolnych zawodów, dla których dodatkową synergią może być możliwość prowadzenia działalności w przewidzianym w ramach kompleksu niewielkim biurowcu.

„Na Romera” to już trzecia inwestycja w systematycznie poszerzanej ofercie sprzedażowej Matexi Polska. Poza projektem na Ursynowie developer oferuje w tej chwili mieszkania w projekcie „Słodowiec Park” na Bielanach, a także ostatnią pulę mieszkań w bardzo udanym projekcie „Górce 142” na Bemowie. W zaawansowanej fazie projektowej znajdują się kolejne przedsięwzięcia: osiedle na ul. Lektrykarskiej oraz największy dotychczas projekt w polskim portfolio Matexi, obejmujący około 600 mieszkań, który zostanie zlokalizowany przy ul. Kolskiej na Warszawskiej Woli

Warto zwrócić uwagę, iż Matexi Polska realizuje swoje projekty w pełnej zgodności z wymaganiami ustawy deweloperskiej. Środki wpłacane przez klientów trafiać będą, podobnie jak w przypadku pozostałych przedsięwzięć firmy, na mieszkaniowy rachunek powierniczy.   

*** 

Holding Matexi to największa belgijska grupa developerska działająca w segmencie mieszkaniowym. Firma będąca rodzinnym przedsięwzięciem posiada blisko siedemdziesięcioletnie doświadczenia na europejskim rynku developerskim, portfolio ponad 30 000 zrealizowanych projektów a zysk firmy w 2012 roku to prawie 250mln euro. Grupa Matexi zatrudnia, na co dzień, 300 pracowników i współpracuje z ponad 2000 podwykonawców.Matexi to firma z pełną świadomością swojej społecznej roli, którą wypełnia, realizując trwałe i ekologiczne budynki, odpowiadające współczesnym potrzebom mieszkaniowym, oraz tworząc nowe miejsca pracy. Jednym z podstawowych celów grupy jest dynamiczny, konsekwentny rozwój na rynku polskim realizowany zgodnie z tymi samymi zasadami.

Grupa Matexi jest obecna w Polsce od 2011 roku. Firma jest członkiem Polskiego Związku Firm Developerskich (PZFD).Polski oddział firmy to dynamiczny zespół ekspertów dysponujący długoletnim doświadczeniem na lokalnym rynku. Strategia Matexi zakłada długofalowe zaangażowanie na polskim  rynku, w jego ramach firma planuje szybki, a zarazem zrównoważony rozwój oferty oraz dywersyfikację dostępnych lokalizacji realizowaną zgodnie z dewizą „Witamy w okolicy”. Aktualne portfolio przygotowywanych inwestycji obejmuje przeszło tysiąc mieszkań na terenie Warszawy, natomiast bank zabezpieczonych gruntów pozwala już na realizację kolejnych 350 lokali.

Kontakt dla mediów: 

Marcin Kłosowski

BS Consulting

Tel +48 600 890 133, marcin.klosowski@matexipolska.pl

 ____________________________________________________________

 Informacja prasowa, 5.12.2013

 

Polski Związek Firm Deweloperskich z nowym członkiem - Grupa Matexi dołączyła do PZFD.

 

Grupa Matexi dołączyła do grona firm Zrzeszonych w PZFD. Polski oddział tego największego belgijskiego dewelopera mieszkaniowego dynamicznie rozwija portfolio realizowanych inwestycji. Zainteresowanie Matexi PZFD świadczy o znaczącej roli, jaką Związek odgrywa na polskim rynku nieruchomości.

W dniu 20 listopada, decyzją Zarządu PZFD Spółka Matexi Polska wstąpiła w skład członków Polskiego Związku Firm Developerskich. Jak podkreśla Mirosław Bednarek, prezes Holdingu Matexi: „Pojawienie się w gronie firm należących do PZDF było dla nas kluczowe – obserwujemy działania Związku i uznaliśmy, iż nasza strategia koresponduje z wizją PZFD. Chcemy stać się częścią tej organizacji, korzystając z jej wsparcia i doświadczeń. Rozwój naszej spółki możliwy jest dzięki połączeniu wiedzy i lokalnego doświadczenia polskich ekspertów rynku nieruchomości.”

Przystąpienie Matexi do PZFD zbiegło się z ukończeniem pierwszego przedsięwzięcia developerskiego firmy w Polsce, inwestycji “Górce 142” na warszawskim Bemowie.
Równolegle do realizacji pierwszego projektu zespół ekspertów Matexi Polska intensywnie pracował nad rozwojem portfolio swoich inwestycji, czego owocem jest rozpoczęcie  kolejnych czterech projektów na w różnych dzielnicach Warszawy. Aktualne portfolio Matexi Polska, znajdujących się w różnych fazach zaawansowania, zakłada realizację ponad 1000 mieszkań w projektach: „Słodowiec Park” (Bielany), „Na Romera” (Ursynów), „Lektykarska” (Marymont) oraz w nowoczesnym osiedlu przy ul. Kolskiej, gdzie planowana jest realizacja blisko sześciuset mieszkań. Spółka analizuje także kolejne lokalizacje i planuje kontynuacje dynamicznej ekspansji w 2014 roku.


********************************************************************************************************************

Holding Matexi to największa belgijska grupa developerska działająca w segmencie mieszkaniowym. Firma będąca rodzinnym przedsięwzięciem posiada blisko siedemdziesięcioletnie doświadczenia na europejskim rynku developerskim, portfolio ponad 30 000 zrealizowanych projektów a zysk firmy w 2012 roku to prawie 250mln euro. Grupa Matexi zatrudnia, na co dzień, 300 pracowników i współpracuje z ponad 2000 podwykonawców. Matexi to firma z pełną świadomością swojej społecznej roli, którą wypełnia, realizując trwałe i ekologiczne budynki, odpowiadające współczesnym potrzebom mieszkaniowym, oraz tworząc nowe miejsca pracy. Jednym z podstawowych celów grupy jest dynamiczny, konsekwentny rozwój na rynku polskim realizowany zgodnie z tymi samymi zasadami.

Grupa Matexi jest obecna w Polsce od 2011 roku. Firma jest członkiem Polskiego Związku Firm Developerskich (PZFD).Polski oddział firmy to dynamiczny zespół ekspertów dysponujący długoletnim doświadczeniem na lokalnym rynku. Strategia Matexi zakłada długofalowe zaangażowanie na polskim  rynku, w jego ramach firma planuje szybki, a zarazem zrównoważony rozwój oferty oraz dywersyfikację dostępnych lokalizacji realizowaną zgodnie z dewizą „Witamy w okolicy”. Aktualne portfolio przygotowywanych inwestycji obejmuje przeszło tysiąc mieszkań na terenie Warszawy, natomiast bank zabezpieczonych gruntów pozwala już na realizację kolejnych 350 lokali.

Polski Związek Firm Deweloperskichto instytucja skupiająca blisko 40% wszystkich firm deweloperskich na polskim rynku nieruchomości. Są to firmy rzetelne, wiarygodne, stosujące nie tylko Kodeks Dobrych Praktyk, ale także świadome konieczności budowania partnerskiego i otwartego dialogu z Klientem. Dlatego firmy działające w PZFD przykładają coraz większą wagę do jakości tych kontaktów, podobnie jak do jakości mieszkań i osiedli, które oferują swym potencjalnym Klientom. Związek stoi także na straży oraz kontroluje jakość relacji z nabywcą mieszkania. 

PZFD jako jedyna ogólnopolska organizacja skupiająca grono deweloperów, stanowi skuteczną platformę komunikacji oraz wymiany wiedzy, doświadczeń i opinii. Związek jest także znaczącym i docenianym partnerem biznesowym. Firmy zrzeszone w PZFD mogą liczyć na wsparcie merytoryczne i prawne, dostęp do najnowszych wiadomości, aktów prawnych, komentarzy oraz opracowań dotyczących szeroko pojętego polskiego rynku mieszkaniowego.

Organizacja może poszczycić się sukcesami m.in. na polu legislacyjnym, skutecznie opiniując i wpływając na kształt niektórych zapisów prawnych, co przyczyniło się do minimalizowania ryzyka biznesowego. Organizacja bierze też czynny udział w kształtowaniu polskiego rynku nieruchomości i stara się mieć wpływ na jego jak najefektywniejsze funkcjonowanie.

 

 

 

 
Kontakt dla mediów:

Magdalena Jańczuk-Zdunek

PZFD

Tel. +48728 482 985

m.janczuk@publicon.pl

 

Kontakt dla mediów:

 

Marcin Kłosowski

BS Consulting

Tel. +48 600 890 133

marcin.klosowski@matexipolska.pl

 

 _____________________________________________________________

Elity, nr 38/ listopad 2013

Wywiad z prezesem Matexi Polska Mirkiem Bednarkiem

_____________________________________________________

Informacja prasowa, 21.11.2013 r.

Matexi Polska anonsuje zakończenie budowy oraz sukces sprzedażowy projektu „Górce 142"

Spółka Matexi Polska otrzymała pozwolenia na użytkowanie budynku przy ul. Kluczborskiej 1 (wcześniej Górczewska 142), kończąc tym samym proces inwestycyjny w projekcie „Górce 142”. W ofercie inwestycji zlokalizowanej na warszawskim Bemowie znalazło się w sumie 50 mieszkań, z których do dnia ukończenia projektusprzedano 45 lokali. W ofercie dewelopera znajdują się jeszcze ostatnie mieszkania, w tym między innymi te zlokalizowane na parterze budynku z przynależnymi do nich ogródkami. Pierwsi mieszkańcy wprowadzili się już do budynku, natomiast do końca listopada planowane jest zakończenie procesu podpisywania umów przenoszących własność lokali.

„Górce 142” to kameralny projekt charakteryzujący się nowoczesną, minimalistyczną architekturą, a także niestandardową wysokością mieszkań (2,73m).Mieszkańcy budynku z pewnością docenią ciszę, spokój oraz bliskość terenów zielonych połączone jednocześnie z niewielką odległością dzielącą ich od centrum miasta, a także wiele lokalnych udogodnień oferowanych przez szybko rozwijającą się dzielnicę Bemowo. Dużym impulsem dla jeszcze szybszego rozwoju, a także wzrostu wartości zakupionej inwestycji, jest zbliżająca się perspektywa ukończenia drugiej linii metra, przebiegającej m.in. ul Górczewską.

Poza projektem „Górce 142” w ofercie Matexi Polska znajdują się aktualnie także inne inwestycje skierowane do wymagających klientów, poszukujących mieszkania w komfortowych lokalizacjach w Warszawie- mieszczący się przy ul. Duracza „Słodowiec Park” oraz projekt „Na Romera”, zlokalizowany na Ursynowie(planowane rozpoczęcie sprzedaży w ciągu 2 tygodni). W  nadchodzącym roku Matexi Polska planuje uzupełnić ofertę sprzedażową o kolejne propozycje. Wśród nich znajdzie się tym m.in. kameralne osiedle przy ul. Lektykarskiej w stylistyce żoliborskich willi miejskich oraz zlokalizowane blisko centrum nowoczesne osiedle mieszkaniowe przy ul. Kolskiej.

 *** Holding Matexi to największa belgijska grupa developerska działająca w segmencie mieszkaniowym. Firma będąca rodzinnym przedsięwzięciem posiada blisko siedemdziesięcioletnie doświadczenia na europejskim rynku developerskim, portfolio ponad 30 000 zrealizowanych projektów a zysk firmy w 2012 roku to prawie 250mln euro. Grupa Matexi zatrudnia, na co dzień, 300 pracowników i współpracuje z ponad 2000 podwykonawców.Matexi to firma z pełną świadomością swojej społecznej roli, którą wypełnia, realizując trwałe i ekologiczne budynki, odpowiadające współczesnym potrzebom mieszkaniowym, oraz tworząc nowe miejsca pracy. Jednym z podstawowych celów grupy jest dynamiczny, konsekwentny rozwój na rynku polskim realizowany zgodnie z tymi samymi zasadami.

Grupa Matexi jest obecna w Polsce od 2011 roku. Polski oddział firmy to dynamiczny zespół specjalistów dysponujący długoletnim doświadczeniem na polskim rynku developerskim przewodzony przez Mirosława Bednarka, jego wiedza obejmuje ponad 17 lat doświadczenia, w realizacji projektów developerskich i inwestycyjnych. Do jego największych sukcesów należy zaliczyć m.in. nadzór nad procesem inwestycyjnym i finalizacją projektu CH Złote tarasy, będącego jednym z najbardziej skomplikowanych przedsięwzięć developerskich nie tylko w skali Warszawy.

 

Kontakt dla mediów:

 

Marcin Kłosowski

BS Consulting

Tel +48 600 890 133, marcin.klosowski@matexipolska.pl

 __________________________________________________________

 

Informacja prasowa, 14.11.2013 r.

W dniu 26 września br. spółka Matexi Polska nabyła prawo użytkowania wieczystego działki o powierzchni 17 668 m2 u zbiegu ulic Lektykarskiej i Smoleńskiego w Warszawie. Developer zakłada realizację w tym miejscu kameralnego osiedla o eleganckim charakterze, wyróżniającego się nowoczesną, minimalistyczną architekturą, doskonale wtapiającą się w okalającą przestrzeń uliczek w willowej zabudowie. Osiedle składać się będzie z kameralnych budynków utrzymanych w charakterze tzw. willi miejskich, zawierających od 6 do 8 mieszkań w każdej z nich. Pierwszy etap inwestycji obejmie realizację 36 lokali o powierzchni od 40 do 120 m2. W ramach projektu przewidziane są także miejsca parkingowe w podziemnej hali garażowej. Planowany termin rozpoczęcia inwestycji to początek 2014 roku. Zgodnie z założonym harmonogramem projekt ma powstawać w pięciu etapach. Sprzedaż mieszkań z pierwszego z nich powinna rozpocząć się w drugim kwartale 2014 r. natomiast planowany czas jego realizacji to nie więcej niż 13 miesięcy.

W ramach rozpoczętych prac projektowych, podobnie jak w przypadku pozostałych realizacji dewelopera, Matexi Polska kładzie szczególny nacisk na wysoką jakość i ponadczasową estetykę projektu. Tym razem koncepcja architektoniczna projektu powstała we współpracy z renomowaną pracownią JEMS Architekci. Dzięki zastosowaniu dużych przeszkleń w połączeniu z drewnianymi elementami w fasadzie budynków nowoczesny projekt wyróżnia się ciepłym i przyjaznym charakterem. Jego niezwykle istotnym elementem jest zaplanowany udział  aż połowy  terenów zielonych w przestrzeni osiedla.

Niewątpliwym atutem inwestycji jest unikalna lokalizacja w sąsiedztwie zieleni wkomponowanej w labirynt przyjaznych, kameralnych uliczek, tuż za przedłużeniem ul. Mickiewicza, będącej główną arterią historycznego Żoliborza. Lokalizacja inwestycji to doskonałe połączenie ciszy i spokoju oraz willowej, eleganckiej zabudowy z dostępem do wszystkich udogodnień infrastruktury miejskiej- począwszy od znajdujących się w zasięgu dziesięciominutowego marszu stacji metra „Marymont” oraz „Słodowiec” po doskonałą komunikację i dojazd do centrum, zarówno w kierunku nieodległego pl. Wilsona, jak również ul. Popiełuszki/al. Jana Pawła II. Niekwestionowaną zaletą jest także bliskość szkół i przedszkoli, w tym m.in. renomowanego żoliborskiego liceum im. Joachima Lelewela. W bliskim sąsiedztwie znajduje się także doskonała, nowoczesna baza obiektów sportowych przy ul. Potockiej z Aquaparkiem, pełnowymiarowymi boiskami do piłki nożnej oraz kortami tenisowymi. Mieszkańcy inwestycji nie będą mieć także problemu z dojazdem do Arkadii - największego centrum handlowego Warszawy, do którego podróż samochodem zajmie nie więcej niż 10 min, tradycyjne zakupy będą też mogli dokonać w mieszczącej się nieopodal Hali Marymonckiej.

Projekt adresowany jest do klientów ceniących wysublimowaną architekturę, elegancję i kameralne sąsiedztwo, niechcących jednocześnie rezygnować z bliskości wielkomiejskich udogodnień i aktywnego miejskiego stylu życia. To także unikalne połączenie elegancji „Starego Żoliborza” z dynamiką szybko rozwijających  się Marymontu i Bielan rejonu coraz częściej wybieranym przez młodych Warszawiaków. W sumie w ofercie developera znajdą się 172 lokale mieszkalne oraz 193 miejsca parkingowe w podziemnych halach garażowych.


Inwestycja przy ul. Lektykarskiej to kolejny etap konsekwentnie realizowanej strategii dynamicznego rozwoju Matexi na rynku polskim. W jej ramach grupa realizuje szereg projektów mieszkaniowych,
w tym znajdujący się w niedalekim sąsiedztwie „Słodowiec Park” na Bielanach. W portfolio grupy znajdują się także inne inwestycje w atrakcyjnych lokalizacjach, w tym budowany na warszawskim Ursynowie projekt „Na Romera”, powstały na Bemowie projekt „Górce 142”, a także zaanonsowana w ostatnim czasie realizacja dużego przedsięwzięcia (około 600 mieszkań) przy ul. Kolskiej.  Bieżące portfolio inwestycji Matexi Polska, znajdujących się w różnych fazach zaawansowania, zakłada łącznie realizację ponad 1000 mieszkań. Ambitne plany wiodącego belgijskiego developera obejmują dalsze, dynamiczne rozszerzanie oferty w 2014 r.

Warto zwrócić uwagę, iż Matexi Polska realizuje swoje projekty w pełnej zgodności z wymaganiami ustawy deweloperskiej. Środki wpłacane przez klientów trafiać będą, podobnie jak w przypadku pozostałych przedsięwzięć firmy, na mieszkaniowy rachunek powierniczy.

***

Holding Matexi to największa belgijska grupa developerska działająca w segmencie mieszkaniowym. Firma będąca rodzinnym przedsięwzięciem posiada blisko siedemdziesięcioletnie doświadczenia na europejskim rynku developerskim, portfolio ponad 30 000 zrealizowanych projektów a zysk firmy w 2012 roku to prawie 250mln euro. Grupa Matexi zatrudnia, na co dzień, 300 pracowników i współpracuje z ponad 2000 podwykonawców. Matexi to firma z pełną świadomością swojej społecznej roli, którą wypełnia, realizując trwałe i ekologiczne budynki, odpowiadające współczesnym potrzebom mieszkaniowym, oraz tworząc nowe miejsca pracy. Jednym z podstawowych celów grupy jest dynamiczny, konsekwentny rozwój na rynku polskim realizowany zgodnie z tymi samymi zasadami.


Grupa Matexi jest obecna w Polsce od 2011 roku. Polski oddział firmy to dynamiczny zespół specjalistów dysponujący długoletnim doświadczeniem na polskim rynku developerskim przewodzony przez Mirosława Bednarka, jego wiedza obejmuje ponad 17 lat doświadczenia, w realizacji projektów developerskich i inwestycyjnych. Do jego największych sukcesów należy zaliczyć m.in. nadzór nad procesem inwestycyjnym i finalizacją projektu CH Złote tarasy, będącego jednym z najbardziej skomplikowanych przedsięwzięć developerskich nie tylko w skali Warszawy.

Kontakt dla mediów:

Marcin Kłosowski
BS Consulting
Tel +48 600 890 133, marcin.klosowski@matexipolska.plmailto:marcin.klosowski@matexipolska.pl

 

 

 

 

Matexi - Al. Jana Pawla II 23 - 00-854 Warszawa - Contact the webmaster